Kommunestyret 2015-2019

Kommunestyret velges av stemmeberettigede innbyggere i Tolga kommune etter regler fastsatt i lov. Valget gjelder for 4 år.

Tolga kommunestyre består av 15 medlemmer fordelt på 4 partier:

  • Senterpartiet har 7 representanter
  • Arbeiderpartiet har 3 representanter
  • Sosialistisk Venstreparti har 4 representanter
  • Venstre har 1 representant

 

Kommunestyret

Ragnhild Aashaug-ordfører -Senterpartiet

Ragnhild Aashaug 1 - Klikk for stort bilde E-postadresse: ragnhild.aashaug@tolga.kommune.no

Tlf: 970 40 929

 

Leif Vingelen-varaordfører-Senterpartiet

Leif Vingelen 1 - Klikk for stort bilde E-post: leif.Vingelen@Tolga.kommune.no 

Tlf: 911 45 958

 

Johanne Aas Rye-Senterpartiet

Johanne Aas Rye 1 - Klikk for stort bilde E-post: johanne.aas.rye@tolga.kommune.no

Tlf: 957 28 233

 

Randi Ane Storhaug-Senterpartiet

Randi Ane Storhaug 1 - Klikk for stort bilde E-postadresse: randi.ane.storhaug@tolga.kommune.no

Permisjon i perioden 1.mai 2018-30.april 2019. Anne Maren Røseplass møter fast i kommunestyret i Storhaugs sted.

 

Tlf: 907 53 981

Anne Maren Røseplass-Senterpartiet

1.vara -Senterpartiet. Møter fast i kommunestyret i perioden 1.mai 2018-30.april 2019 i Randi Ane Storhaugs permisjon.

E-post: anne.maren.roseplass@tolga.kommune.no

Tlf: 982 27 921

Embret Rønning- Senterpartiet

E-postadresse: embret.ronning@tolga.kommune.no

Tlf: 995 46 114

Embret Rønning 1 - Klikk for stort bilde

Per Kolstad-Senterpartiet

E-postadresse: per.kolstad@tolga.kommune.no

Tlf: 908 18 802

Per Kolstad 1 - Klikk for stort bilde

Øystein Aasen-Senterpartiet

E-postadresse: oisteinaasen@gmail.com

Tlf: 951 28 122

Trond Peder Carlsen-Venstre

E-postadresse: trond.peder.carlsen@tolga.kommune.no

Tlf: 920 39 383

Trond Peder Carlsen 1 - Klikk for stort bilde

Bjørnar Tollan Jordet-Sosialistisk Venstreparti

Trond Peder Carlsen 1 - Klikk for stort bilde E-postadresse: bjornar.tollan.jordet@tolga.kommune.no

Tlf: 918 27 380

Kjell Dalløkken-Sosialistisk Venstreparti

Kjell Dalløkken 1 - Klikk for stort bilde E-postadresse: kjell.dallokken@tolga.kommune.no

Tlf: 472 67 285

Marit Erlien Hulbækmo-Sosialistisk Venstreparti

E-postadresse: marit.erlien.hulbekmo@tolga.kommune.no

Tlf: 477 18 325

Eva Nyhus-Sosialstisk Venstreparti

E-postadresse: eva.nyhus@tolga.kommune.no

Tlf: 416 39 250

Eva Nyhus 1 - Klikk for stort bilde

Marit Gilleberg-Arbeiderpartiet

Marit Gilleberg 1 - Klikk for stort bilde E-postadresse: marit.gilleberg@tolga.kommune.no

Tlf: 951 62 946

Ann-Kristin Leistad Sandvik-Arbeiderpartiet

Ann Kristin Sandvik 1 - Klikk for stort bilde E-postadresse: ann-kristin.leistad.sandvik@tolga.kommune.no

Tlf: 413 63 721

Morten Nyhus-Arbeiderpartiet

Morten Nyhus 1 - Klikk for stort bilde E-postadresse: morten.nyhus@tolga.kommune.no

Tlf: 482 24 505

Vararepresentanter

Senterpartiet:

1.vara: Ingeborg Kirkbakk, tlf: 41603540

2.vara: Ola Petter Søndmør, tlf: 91516009

3.vara: Esten Ole Nygjelten, tlf: 90672491

4.vara: Anne Berit Nordvang, tlf: 90868025

5.vara: Ingunn Bakken, tlf: 90968741

6.vara: Audun Urset, tlf: 97779679

7.vara: Tone Arlene Broen Kildahl

8.vara: Mattheus Paul Van Liere

 

Sosialistisk Venstreparti:

1.vara: Gudny Hagen Bakken, tlf: 92864532

2.vara: Terje Sundt, tlf: 95986812

3.vara: Stein Dølmo, tlf: 90198868

4.vara: Richard Mukoyo

5.vara: Thorbjørn Liell, tlf: 95207555

6.vara: Liv Bjørnstad, tlf: 91175573

 

Venstre:

1.vara: Toril Østvang, tlf: 48869432

2.vara: Jakob Trøan, tlf: 91360373

3.vara: Svein Gjelten Bakken, tlf: 99014720

4.vara: Odd Arne Skjæret, tlf: 48141370

5.vara: John Haakon Stensli, tlf: 99546115

 

Arbeiderpartiet:

1.vara: Åsmund Nymoen, tlf: 95187957

2.vara: Håvard Sagbakken Saanum, tlf: 99298986

3. vara: Mari Lise Bakken, tlf: 95949894

4.vara: Bjørn Olav Andersen, tlf: 47967524

5.vara: Magni Gundersen Tollan, tlf: 90560373