Tolga kulturskole på turné

Tolga kulturskole har nå hatt en konsert/forestillingsrekke i de siste ukene.

-Vi startet med skolekonsert i Vingelen 29.oktober, videre til kirkekonsert i Tolga kirke 09.november. Vi tok veien østover og hadde konsert/forestilling i Øversjødalen 16.november. Mandag 23.november hadde vi forestilling for Tolga barnehage og 1. og 2. trinn ved Tolga skole.

Det har vært så godt for elevene å kunne opptre igjen! Det er en veldig viktig del av opplæringen å få trening i å stå på scene.

Med de gjeldende smitteverntiltak vi har, har det vært få aktører og publikummere på de åpne konsertene. Så for et eksklusivt publikum har våre elever strålt med gode prestasjoner på scene, både med instrument, sang og teater. Teatergruppene viste utdrag fra Karlsson på taket og Emil i Lønneberget. Nå gleder vi oss stort til å flytte inn i nye og egnede lokaler! Flere konserter og forestillinger kommer! Følg med, sier kulturskolerektor Berit Konstad Graftås.

Se bilder fra turneen:

Se også video:

Fra venstre: Iver Jordet, Jonas Gransletten, Mathias Røe og Berit Konstad Graftås-gitar.

Bak fra venstre: Aurora Urset, Anna Ryen og Emilie Nygård, sang: